Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Nowości Żywca

10.09.2004

Grupa Żywiec wprowadziła do sprzedaży Marki Specjalne, innymi słowy Specjalności Piwne. Segment tych piw jest zróżnicowany i stosunkowo mały, ale bardzo szybko się rozwija i to zarówno w krajach Europy Zachodniej, jaki i w Polsce.
Wyróżniającą cechą tego segmentu jest to, że pozwala on na generowanie bardzo wysokich marży, co za tym idzie wysokich zysków dla firmy.

- Naszą ambicją jest posiadanie oferty piwa we wszystkich segmentach rynku. Chcemy być kojarzeni z produktami doskonałej jakości oraz z dbałością o kulturę piwną. Rolą Piw Specialties jest umacnianie takich właśnie skojarzeń - powiedziała Eliza Panek, rzecznik Prasowy Grupu Żywiec.

Specjalności piwne to piwa zagraniczne: Desperados, Paulaner, Fischer, Murphy’s Irish Stout i Murphy’s Irish Red a także piwa polskie: Hevelius, Kaper i Żywiec Porter.

Unikatowa kolekcja piw importowanych charakteryzuje się odmiennymi sposobami fermentacji, smakami i kolorami.

Desperados jest warzony w browarze Fischer położonym w Schiltigheim w pobliżu Strasburga, gdzie tradycja warzenie piwa i pasja do piwa splatają się z nowoczesnym stylem życia.

Browar Fischer powstał w 1821 r. jako rodzinny interes i zawsze dążył do tego by produkować piwa najlepszej jakości. Żeby sprostać wyszukanym gustom konsumentów Browar Fischer od początków swego istnienia poświęcał dużo uwagi innowacjom zarówno produktowym, jak i technologicznym.

Dlatego obecnie kojarzony jest z unikatowym połączeniem nowoczesnych technologii i tradycyjnych metod warzenia piwa (otwarta fermentacja, własna słodownia). Oferta Browaru Fischer łączy w sobie alzacką tradycję warzenia piwa z unikatowymi i innowacyjnymi piwami jak Desperados.

Desperados to pierwsze piwo o smaku tequili. To najdynamiczniej rozwijającą się marką specjalna w Grupie Heinekena. Już w momencie pojawienia się na francuskim rynku w 1995 r. stała się czołową marką wśród piw aromatyzowanych. Następnie podbił inne rynki zjednując sobie uznanie konsumentów w Europie i na świecie.

Murphy’s Irish Stout to oryginalne irlandzkie piwo typu stout, o łagodnym, kremowym i doskonale zbalansowanym smaku. Murphy’s Irish Stout to ciemne piwo górnej fermentacji, które swoją barwę zawdzięcza dodatkowi mocno prażonego słodu.

MediaRun.pl

opr. J. Brazas