Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Nowa wizualizacja marki Piast

15.05.2006

Piwo Piast od maja ma nową etykietę, jeszcze bardziej podkreślającą związki tej marki z Wrocławiem.
„Marka Piast kojarzy się z wolnym czasem spędzanym z rodziną i przyjaciółmi, w mieście, o wyjątkowej atmosferze i klimacie, otwartym na ludzi i świat. Dlatego zdecydowaliśmy się bardziej wyeksponować obecny już wcześniej na butelce i puszce symbol Ratusza, by jeszcze mocniej podkreślić związki tej marki z Wrocławiem i regionem.” – mówi Agnieszka Cur, menedżer marki Piast w Carlsberg Polska.

W wizerunku piwa Piast Mocne o intensywnym smaku i wyrazistym charakterze dominuje czerń, przełamana złotem. Ta ciemna, dynamiczna tonacja przywołuje na myśl silne sportowe emocje, którym tradycyjnie patronuje ta marka.

Zdecydowanie, rywalizacja, radość ze zwycięstwa – wszystko to zawiera się w jednej butelce zimnego, mocnego piwa z charakterem. W tym roku Piast Mocne sponsoruje dolnośląską IV ligę piłkarską, drużynę piłkarską WKS Śląsk Wrocław oraz wrocławski klub żużlowy WTS Atlas.

„Piast to piwo najchętniej wybierane przez konsumentów na Dolnym Śląsku. Mam nadzieję, że odświeżenie wizerunku marki sprawi, że zarówno Piast Wrocławski jak i Piast Mocne zyskają jeszcze szersze grono zwolenników w regionie.” – podsumowuje Agnieszka Cur.

Zmiana wizerunku na butelkach i puszkach będzie komunikowana także na multipakach, w tym na ośmiopaku - który jest nowością w przypadku Piasta - oraz zostanie wsparta działaniami w punktach sprzedaży oraz reklamą zewnętrzną. Działania reklamowe wykorzystywać będą hasło „Wrocławski na full”. Wkrótce nowy, aktywny serwis internetowy marki Piast www.piwopiast.pl.

Wyrazem więzi łączących markę z regionem jest także zainicjowany w 2004 roku program „Piast dba o zabytki Dolnego Śląska”. W pierwszej kolejności Piast wsparł właśnie remont wrocławskiego Ratusza – symbolu miasta. Jeszcze w tym samym roku, marka Piast podjęła się współfinansowania prac renowacyjnych Zamku Książ, kolejnej perełki dolnośląskiej architektury. Od 2004 roku część zysków ze sprzedaży każdej butelki i puszki Piasta Wrocławskiego przekazywana jest na renowację tych obiektów. Dzięki wsparciu marki Piast prace konserwatorskie na południowej elewacji Ratusza zostaną zakończone już w lipcu br. Ratusz odzyska swoją świetność - podano w komunikacie.

Obu akcjom towarzyszyło silne wsparcie marketingowe oparte o billboardowe kampanie reklamowe i niestandardową formę reklamy w postaci siatki Piasta osłaniającej restaurowaną południową elewację Ratusza.

Wirtualne Media

kk