Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Nie ma jak piwko

09.07.2003

Ma zazwyczaj gorzki smak, złoty lub ciemnobrązowy kolor, kilka procent alkoholu i miliony smakoszy na całym świecie. Oczywiście... piwo. W Krasnymstawie na Lubelszczyźnie trwa największe w Polsce Święto Chmielarzy i Piwowarów "Chmielaki".
Raz do roku Krasnystaw zamienia się w polską stolicę piwa. Miasto jak zawsze odwiedziło tysiące smakoszy złocistego napoju. Prezentacjom browarów z całego kraju towarzyszą liczne plebiscyty i konkursy, a także koncerty i konferencje naukowe.

Większość tegorocznych konkursów już rozstrzygnięto. Jurorzy ocenili m.in. jakość piwa. Za najlepsze konsumenci, sponsorzy a także dziennikarze uznali produkt browaru w Sierpcu. Piwo z Sierpca zostało też wyróżnione tradycyjną nagrodą akredytowanych dziennikarzy - "Złamanym piórem".

Zdaniem jurorów, najbardziej atrakcyjnym stoiskiem-karczmą było przygotowane przez Browary Lubelskie. Oprócz estetyki doceniono także ciekawy program artystyczny prezentowany przy karczmie.

Tegoroczne 32-gie Krasnostawskie „Chmielaki” przechodzą do historii. Na zakończenie organizatorzy zapraszają na koncert Golec uOrkiestra.
TVP 3 Lublin

swo, ktr