Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Nie każdy może skorzystać na Euro 2012

05.12.2008

Powstaną przepisy o ochronie logo mistrzostw Europy, znaków towarowych i sponsorów turnieju. Tak zapowiada spółka PL. 2012, która zajmuje się przygotowaniem mistrzostw Europy w piłce nożnej w naszym kraju.

(...)

Inny problem to alkohol na obiektach sportowych. Na mistrzostwach będzie można pić tylko trunek oficjalnego sponsora (ostatnio był to Carlsberg). Nie wiadomo jednak jeszcze, czy skończy się na piwie bezalkoholowym, bo na razie w Polsce obowiązuje zakaz spożywania alkoholu podczas meczów. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało co prawda nowelizację przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych, która przewiduje możliwość picia piwa na meczach, ale Sejm jeszcze jej nie uchwalił. 

– UEFA nie wymaga zresztą, aby piwo było na stadionach – mówi Zahorski. A jeśli nawet zostanie dopuszczone, to nie na wszystkich meczach. Bez alkoholu będą musieli się obejść kibice na imprezach podwyższonego ryzyka, np. podczas spotkania Anglii z Niemcami.Kolejna sprawa – bukmacherzy. UEFA nie chce dopuścić ich do sponsorowania turnieju. Reklamy internetowych bukmacherów (formalnie obstawianie w sieci jest w Polsce zakazane) też powinny zniknąć z okolic stadionów. Nie wiadomo natomiast, co z naziemnymi, legalnymi punktami gier. Czy będzie można obstawić w nich wynik meczu np. tuż przed wejściem na Stadion Narodowy w Warszawie, bo jeden z bukmacherów ma swój punkt 100 m od boiska? Te sprawy mają być uregulowane w planowanych przepisach.

Michał Kosiarski, Rzeczpospolita