Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Nasze Dobre Lubelskie 2009 – poznaliśmy zwycięzców

20.01.2010
Nasze Dobre Lubelskie 2009 – poznaliśmy zwycięzców Nasze Dobre Lubelskie 2009 – poznaliśmy zwycięzców

W środę w Trybunale Koronnym w Lublinie wręczyliśmy Znaki Jakości Dziennika Wschodniego. Najwyższe wyróżnienia jury otrzymały: szyneczka z karpia i elektryczna kosiarka do trawy. A nasi Czytelnicy nagrodzili lubelskie piwa.

Z nagrody bardzo cieszyła się Halina Daczka z Gospodarstwa Rybackiego "Pstrąg- Pustelnia” koło Opola Lubelskiego, producent pysznej szynki z karpia.

– To jest bardzo ważne, żeby pokazywać to, co najlepsze na Lubelszczyźnie – podkreśliła. – Dziennik Wschodni jest bardzo poczytnym pismem w regionie. Nie ukrywam, że nowi klienci pojawili się już wtedy, kiedy opisywaliście produkty zgłoszone do konkursu. Lepszej promocji nie można sobie wymarzyć.

– W drugiej edycji konkursu "Nasze Dobre Lubelskie 2009 – Znak Jakości Dziennika Wschodniego” wygrały firmy, których produkty są wysokiej jakości i reprezentują wzór godny do naśladowania – mówi Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego i przewodniczący Kapituły.

Obok szyneczki z karpia Znaki Jakości Dziennika Wschodniego otrzymała kosiarka do trawy firmy Jak-Met z Kraśnika. To rodzinne przedsiębiorstwo Eugeniusza Jakóbczyka, którego slogan reklamowy brzmi: "Polskie kosiarki. Niedostępne w marketach”

Wyróżnienia dostały: chleb rodzinny produkowany przez Gminną Spółdzielnię "SCH” w Niedrzwicy Dużej i "Joguś” z OSM w Krasnymstawie.

W głosowaniu mieszkańców Lubelszczyzny na najlepszy produkt zwyciężyło natomiast piwo "Lubelskie Pils” i "Lubelskie Mocne” z Perła – Browary Lubelskie SA.

– Konkurs pokazał, że nasz region jest "mocny” w żywności – mówi Piotr Franaszek z Urzędu Marszałkowskiego, członek kapituły.

Zwycięzcy mają prawo do posługiwania się znakiem "Nasze Dobre Lubelskie”. Naszemu konkursowi patronowały Radio Lublin i Telewizja Lublin.

WALDEMAR SULISZ dziennikwschodni.pl