Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Najobfitszy biust piwny Żywca

16.06.2008

W dniach 20-21 czerwca 2008 r., na terenie Browaru w Żywcu, odbędzie się XIII Międzynarodowa Giełda Birofiliów.


Żywieckim Birofiliom towarzyszyć będzie Konkurs Piw Domowych na najlepsze piwo warzone przez domowych browarników oraz II Konkurs Piw Rzemieślniczych o tytuł "Pszeniczne Lata 2008".

W programie giełdy znajdą się również m.in.: zwiedzanie Browaru i interaktywnego muzeum w Żywcu, degustacje piwa, pokaz palenia słodu do portera i koncerty lokalnych zespołów podczas "Żywieckiej Biesiady Piwnej".

Podczas Birofiliów w konkursach zostanie wybrany m.in. największy "Brzuch Piwosza" i "Najobfitszy Biust Piwny", a uczestnicy będą mogli się zmierzyć w konkurencjach takich, jak "Załaduj skrzynkę piwem" czy jodłowaniu.

- Organizowana przez nas Giełda Birofiliów każdego roku przyciąga rzesze wielbicieli piwa - pasjonatów i kolekcjonerów nie tylko z Polski, ale i zza granicy. W tym roku zaprosiliśmy gości z 23 krajów, w tym z potęg piwowarskich takich jak Niemczy, Holandia i Czechy. Spodziewamy się ok. 2 700 gości. Przygotowaliśmy dla nich specjalne atrakcje takie jak koncerty, wystawy fotograficzne - mówi Eliza Panek, rzecznik prasowy Grupy Żywiec S.A.
 

A. Godziuk, MediaRun.pl