Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Najlepszym piwem została Perła

30.01.2006

Perła Mocna piwo jasne mocne (7,6% alk.) z Browarów Lubelskich Perła SA otrzymało tytuł Piwo Roku 2005. Tytuł przyznało Towarzystwo Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne. Uroczystość nadania tytułu i wręczenia towarzyszącego mu medalu odbyła się w Łodzi.
Tytuł Piwo Roku przyznawany jest na podstawie wyników ogólnopolskich konkursów piwnych, odbywających się w danym roku na terenie kraju. Bractwo Piwne nie ocenia piw branych pod uwagę podczas przyznawania tytułu Piwo Roku. Tytuł ten ma charakter podsumowania całorocznych osiągnięć danego browaru i konkretnego piwa w ciągu roku. Te dokonania to udział oraz zdobycie medalowych miejsc w poszczególnych – konsumenckich i profesjonalnych ocenach piwa.
W 2005 roku odbyły się dwa konkursy: Konsumencka Ocena Jakości Piwa towarzysząca Chmielakom Krasnostawskim oraz Otwarty Konkurs Piw organizowany przy Jesiennych Spotkaniach Browarników. Piwo Perła Mocna w obu tych konkursach w swojej kategorii zajęła pierwsze miejsce i zdobyła złote medale. Bezapelacyjnie też zdobyła tytuł Piwa Roku 2005.
Przyznawany przez Bractwo Piwne tytuł Piwo Roku ma za zadanie promować i nagradzać odwagę browarów, poddających swoje produkty ciągłej ocenie – czy to przez profesjonalistów, czy przez konsumentów. Ma też popularyzować krajowe konkursy piwne, dzięki którym piwosze mają szanse poznać wyniki testów porównawczych.
W dotychczasowych edycjach tytuł Piwo Roku trzykrotnie otrzymało piwo Książęce z Browaru Śląskiego 1209 (w roku 2001, 2003 i 2004) oraz piwo Kasztelan Jasne Pełne z Browaru w Sierpcu (w roku 2002).
Uroczystość wręczenia medalu i nadania tytułu Piwo Roku 2005 uświetnił występ zespołu Zakaz Wyprzedzania. Tradycyjnie już spotkanie z okazji nadania tytułu odbyła się w gościnnych wnętrzach łódzkiego Muzeum Kinematografii. Ciekawostką była możliwość spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia Przyjaciół Piwa z Czech. Organizacja ta – podobnie jak Bractwo Piwne w Polsce – corocznie przyznaje tytuł Piwa Roku Republiki Czeskiej.

Super Fakty

Informację przedstawiamy dzięki uprzejmości serwisu www.brac