Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Mini browar w Nowej Pakowni. Z noclegową bazą na Euro 2012 nie ma problemu

26.07.2008

W sobotę na Wyspie Spichrzów otwarty zostanie hotel Gdańsk. Spośród innych miejsc noclegowych w Trójmieście ma wyróżniać go fakt umiejscowienia w XVIII- wiecznym spichlerzu zwanym, Nową Pakownią. - Odrestaurowanie go zajęło cztery lata - mówi Jarosław Popis, przedstawiciel głównego inwestora, firmy Navimor International. - Oczywiście były na nim znaki czasu, ale jako jeden z nielicznych budynków na tym terenie przetrwał trzysta lat.

- Po prostu miał szczęście - wyjaśnia Marcin Tymiński, rzecznik wojewódzkiego konserwatora zabytków. - Budynek po wojnie służył jako magazyn firmie Dagoma, zajmującej się przetwórstwem spożywczym.
Teraz Nowa Pakownia zmieni się w luksusowy hotel Gdańsk. Do dyspozycji gości będzie 48 pokoi oraz restauracja z pierwszym w Trójmieście mini browarem.
Hotel Gdańsk ubiega się o uznanie go za czterogwiazdkowy. - To zaspokaja nasze ambicje - przyznaje Anna Napiątek, dyrektor nowo powstałej placówki. - By uzyskać piątą gwiazdkę ,musielibyśmy między innymi stworzyć centrum rekreacyjne dla gości, co jest niemożliwe ze względu na ograniczenia konserwatorskie i terenowe.
Jeśli hotel Gdańsk dostanie cztery gwiazdki, będzie po Hanzie, Holiday Inn w Gdańsku, Haffnerze w Sopocie, Nadmorskim w Gdyni oraz Faltomie w Rumi szóstym tego typu na terenie Metropolii Zatoki Gdańskiej. Istnieją również cztery obiekty pięciogwiazdkowe. To Dwór Oliwski i Podewils w Gdańsku, Grand Hotel i Rezydent w Sopocie (plus niesklasyfikowany jeszcze sopocki Sheraton ). Czy to wystarczy na Euro 2012?
- Wymagania dotyczące trzy- i czterogwiazdkowych obiektów już spełniamy - cieszy się Michał Brandt, rzecznik prasowy ds. organizacji Euro 2012 w Gdańsku. - Niedoborem hoteli najwyższej klasy nie powinniśmy się przejmować.


Podłączymy się pod innych

Sabina Obara-Kuczma z Wydziału Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Gdańsku 

Wiemy już, że Europejska Unia Piłkarska weźmie pod uwagę miejsca noclegowe zlokalizowane do 150 km od Gdańska, stąd na nasze konto będziemy mogli zapisać również hotele z województwa warmińsko-mazurskiego, czy części kujawsko-pomorskiego. Nie zapominajmy, że w samym Gdańsku buduje się dwanaście nowych obiektów.

Michał Rudziński - POLSKA Dziennik Bałtycki