Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Mieszkania staną w miejscu po browarze

07.03.2008

Na terenie nieczynnego browaru Kujawiak powstanie osiedle mieszkaniowe. Grupa Żywiec wystawiła właśnie nieruchomości przy. ul. Toruńskiej na sprzedaż.

Bydgoski browar zamknięto w ubiegłym roku, gdy zarząd koncernu uznał, że nie opłaca się już produkować piwa w Bydgoszczy. Kujawiak warzony jest obecnie w innych zakładach Grupy Żywiec. 

W tym tygodniu w ogólnopolskich dziennikach ukazało się ogłoszenie o wystawieniu terenów po bydgoskim browarze na sprzedaż. O powrocie do produkcji piwa w tym miejscu nie ma już jednak mowy. Żywiec zaznacza, że oferta adresowana jest wyłącznie do deweloperów zainteresowanych budową nowego osiedla mieszkaniowego w tym miejscu.

Ratusz akceptuje taki pomysł wykorzystania tego terenu. - Miasto potrzebuje nowych obszarów pod budownictwo mieszkaniowe, by mieszkańcy nie wyprowadzali się do podbydgoskich miejscowości. Nie będzie więc problemów z uzyskaniem pozwolenia na zmianę sposobu wykorzystania tych gruntów - zapowiada Barbara Czyżewska, wicedyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Jak na razie, nie zgłosił się jeszcze żaden inwestor gotów zapłacić minimum 13 mln zł za stary browar. - Nie spodziewamy się jednak problemów ze zbyciem tej nieruchomości. Po pierwsze jest korzystnie położona, poza tym jej wartość została oszacowana bardzo realistycznie - wyjaśnia Eliza Panek, rzecznik Grupy Żywiec.

Wicedyrektor Czyżewska zapowiada, że w ciągu kilku lat Babia Wieś zmieni swój charakter. Obecnie ta cześć miasta sprawia wrażenie zapuszczonego przedmieścia, w krajobrazie którego dominują rudery i baraki. - Te będą jednak stopniowo zastępowane przez nowe osiedla. Przy Toruńskiej powstaje już grupa apartamentowców Arkada Park, w planach są kolejne inwestycje, jak chociażby właśnie ta na terenie browarów - tłumaczy.


baz, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz