Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Mieszkańcy chcą ratować koszaliński Brok! W środę organizują pikietę przed browarem

03.03.2009

Na wieść o likwidacji browaru Brok w Koszalinie dwóch mieszkańców miasta postanowiło za wszelka cenę ratować ten zakład. Organizują pikietę i zapraszają na nią wszystkich, który na sercu leży dobro miasta i jego mieszkańców.

Browar w Koszalinie zostanie zamknięty. Taką decyzję podjął zarząd spółki Royal Unibrew Polska, do którego koszaliński browar należy. Termin ustalony zostanie przez zarząd wspólnie ze związkami zawodowymi. 

- Będziemy stać pod zakładem z transparentami - mówi Mateusz Prus, mieszkaniec Koszalina. - Będziemy mieć list do prezesa zarządu. może uda nam się go mu wręczyć. Może do nas wyjdzie porozmawiać, to spróbujemy przekonać go, że to nie jest dobry pomysł, że browar w Koszalinie powinien zostać.

Dlaczego? Otóż dlatego, że jak twierdzi pan Mateusz, browar, to symbol naszego miasta, on i kolega bardzo lubią ten trunek, a na dodatek nie chcą, aby w Koszalinie rosło bezrobocie.

Na plakacie, którym zachęcają innych od uczestnictwa w pikiecie napisali: 'Nie pozwól, aby symbol naszego miasta przestał istnieć. Jeśli nie godzisz się ze zwolnieniem 80 pracowników. Jeśli nie podoba Ci się, że nasze lokalne piwo produkowane będzie w Łomży i Jędrzejowie. Jeśli kochasz markę i zależy CI na niej, pikietuj z nami.” 

Pikieta odbędzie się w środę o godz. 11 przed wejściem do browaru od ul. Spółdzielczej.

(bog) Głos Koszaliński GK24.pl