Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Mieszkańcy chcą ratować Broka! Pikieta będzie w piątek

04.03.2009

Browar w Koszalinie zostanie zamknięty. Na wieść o tym dwóch mieszkańców Koszalina postanowiło za wszelka cenę ratować ten zakład. Organizują pikietę i zapraszają na nią wszystkich, który na sercu leży dobro miasta i jego mieszkańców.

Pikieta miała być wczoraj, ale ze względów organizacyjnych została przesunięta. Będzie w piątek o godz. 16 na ul. Spółdzielczej pod browarem. 

- Chcieliśmy, aby wszystko było legalne. Teraz mamy pozwolenie z Urzędu Miasta. Będziemy stać pod zakładem z transparentami - mówi Mateusz Prus, mieszkaniec Koszalina, jeden z organizatorów pikiety. - Może uda się nam porozmawiać z prezesem i przekonać go, że browar w Koszalinie powinien zostać. A jak nie spotkamy się z prezesem, to zostawimy mu naszą petycję

Na plakacie, którym organizatorzy zachęcają innych od uczestnictwa w pikiecie napisali: "Nie pozwól, aby symbol naszego miasta przestał istnieć. Jeśli nie godzisz się ze zwolnieniem 80 pracowników. Jeśli nie podoba Ci się, że nasze lokalne piwo produkowane będzie w Łomży i Jędrzejowie. Jeśli kochasz markę i zależy Ci na niej, pikietuj z nami."

Irena Boguszewska , Głos Koszaliński, GK24.pl