Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Medale Global Craft Beer Award w Berlinie

05.08.2014
Medale Global Craft Beer Award w Berlinie Medale Global Craft Beer Award w Berlinie

Piwa z Browaru Kormoran oraz z Browaru Sobótka Górka docenione zostały przez jurorów Global Craft Beer Award w Berlinie (25.07.2014). Złotym medalem nagrodzone zostało piwo Coffee Stout, a srebrnym piwo Sobótka Górka 12. Gratulacje z tej okazji przekazała załogom obu browarów Sara Nabrdalik, Wielki Mistrz Bractwa Piwnego.

W imieniu własnym, Kapituły Bractwa Piwnego i członków naszego stowarzyszenia, a także rzeszy miłośników najwyższej jakości piw regionalnych, gratuluję zajęcia pierwszego miejsca przez piwo Coffee Stout z Browaru Kormoran oraz drugiego miejsca przez piwo Sobótka Górka 12 z Browaru Sobótka Górka w konkursie Global Craft Beer Award w Berlinie.

Fakt, iż jurorzy oceniający piwa w kategorii „chocolate or coffee beer” tak wysoko zakwalifikowali piwo Coffee Stout z serii Podróże Kormorana, a w kategorii „lager” piwo Sobótka Górka 12, jest dla nas wszystkich powodem do dumy i potwierdzeniem słuszności naszych wcześniejszych konsumenckich wyborów.

Jestem przekonana, że piwa Coffee Stout i Sobótka Górka 12, jak i inne doskonałe produkty obu browarów jeszcze niejednokrotnie zatryumfują podczas ocen krajowych i międzynarodowych, czego serdecznie życzę załogom browarów.

Sara Nabrdalik
Wielki Mistrz Bractwa Piwnego

W konkursie Global Craft Beer Award w Berlinie brało udział 68 browarów z 26 państw. Konkurs organizowany był przez Global Association of Craft Beer Brewers.