Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

MŚ: Kilkuset Holendrów kibicowało w majtkach

17.06.2006

Kilkuset holenderskich kibiców oglądało w piątek zwycięstwo swojego zespołu... w majtkach, bowiem przed wejściem na stadion w Stuttgarcie stewardzi kazali im zdjąć spodnie, na których znajdowała się nazwa holenderskiego browaru Bavaria.
Fani pojawili się przed brawami obiektu Gottlieb-Daimler-Stadion w pomarańczowych lederhosen, czyli noszonych m.in. w Bawarii sięgających przed kolana skórzanych spodniach na szelkach.

Stewardzi potraktowali to jako próbę tzw. ambush marketingu, czyli reklamowania firmy, która nie jest sponsorem mistrzostw. W ten sposób FIFA chroni swoich partnerów. Oficjalnym piwem turnieju w Niemczech jest Budweiser. "Oczywiście FIFA nie ma prawa nakazywać kibicom co mają nosić przychodząc na mecze, ale jeżeli tak duża liczba osób pojawia się na stadionie w tym samym ubiorze, w celu reklamowania produktu i dostania się do telewizji, to mamy prawo przeciwdziałania temu" - powiedział dyrektor ds. marketingu w FIFA, Markus Siegler.

Peer Swinkels z holenderskiego browaru skomentował akcję stewardów jako "śmieszną" i "zbyt daleko posuniętą". Bavaria złożyła skargę do FIFA.

"Rozumiem, że FIFA chroni swoich sponsorów, ale nie możesz nakazywać ludziom rozbierać się przed wejściem na stadion. To zaszło za daleko" - powiedział Swinkels.

onet.pl

PAP