Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

MIKOŁAJ ZDĄŻYŁ NA CZAS

07.12.2011
MIKOŁAJ ZDĄŻYŁ NA CZAS MIKOŁAJ ZDĄŻYŁ NA CZAS

Mikołaj zdążył na czas. Tak można podsumować pojawienie się nowego produktu z browaru Kormoran z Olsztyna.

Od pewnego już czasu browar ten posiada największą ofertę piw w Polsce. Przyzwyczaił też nas do nowości w swoim wydaniu. We właściwym okresie wprowadza nowe produkty na krajowy rynek. Zastrzeżenie moje budzi tylko fakt wprowadzenie z końcem lata piwa Marcowego, które z definicji warzone było jako ostatnie w danym roku piwowarskim. A ten z reguły kończył się z nastaniem pory ciepłej, która to historycznie nie sprzyjała warzeniu piwa.

Nowy produkt, prezent od Mikołaja, to piwo Świąteczne Rozgrzewające Piwo Korzenne.

Trzeba przyznać, że piwo posiada charakter i wyraźny kręgosłup. Jego subtelniejsze nasycenie powoduje, że konsument może skoncentrować się na jego smaku i zapachu.

Smak jest słodki choć w głębi, w tle wyczuwalna jest subtelna goryczka (jakby od skórki pomarańczy) przeplatająca się z niewielką cierpkością, nadając piwu charakter. Zapach niezwykle bogaty, jak przystało na piwo świąteczne. Doskonale mieszają się zapachy świątecznych przypraw: cynamon, imbir, kardamon, goździk czy lukrecja z zapachami pomarańczy, śliwki suszonej czy figi.

Całości wyrazu dopełnia podwyższona jego ekstraktywność 16,5% wag. i nieco podwyższona zawartość alkoholu 6,1% obj.

Piwo to może stanowić doskonałą bazę, bez zbędnej modyfikacji, na piwo grzane.
Doskonale też smakuje lekko schłodzone (~14°C), gdyż zbyt zimne traci swoje niezwykłe walory zapachowe.

Browar Kormoran, jako jeden z nielicznych w Polsce, systematycznie podnosi sobie poprzeczkę, wywołując w konsumencie oczekiwanie na kolejny produkt. Zmusza jednocześnie konkurencję do zwiększonej wydajności. Skorzysta na tym tylko normalny wielbiciel piwa…

Piwu cześć
Marek Suliga