Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Łodzianin Wielkim Mistrzem Bractwa Piwnego

05.04.2004

Przedstawiciele wszystkich regionalnych organizacji polskich piwoszy zebrali się w łódzkim pubie "Peron 6" na IV Wielkim Kręgu Bractwa Piwnego, by wybrać nowe władze na najbliższe trzy lata.
Nie było niespodzianki. Zaszczytną funkcję Wielkiego Mistrza Bractwa nadal pełnić będzie Zbigniew Olobry z Łodzi, choć silna frakcja krakowska omal nie pozbawiła go berła.
Krakusy zdołali jednak pozyskać większość, gdy doszło do głosowania nad obsadzeniem pozostałych foteli. Kanclerzem BP obwołano Jacka Walewskiego, obywatela podwawelskiego grodu, a Głównym Skarbnikiem Ewę Wesołowską, także z Krakowa.
- Piwne serce Polski nadal bije w Łodzi - nie krył satysfakcji z wyników wyborów Wielki Mistrz Zbigniew Olobry. - Ale bije stąd dla wszystkich członków Bractwa od morza do gór i od Odry do Bugu - dodał, wznosząc kufelkiem małego jasnego toast za pomyślność. Zanim uczestnicy IV Wielkiego Kręgu BP podjęli najważniejsze decyzje personalne, wysłuchali sprawozdania ustępujących władz. Po 9 latach działalności - usłyszeli - szeregi BP powiększyły się z kilkunastu do ponad 400 członków i sympatyków. Bractwo założyło też swoją stronę internetową: http//www.bractwopiwne.pl.
Express Ilustrowany

(dan)