Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Liczy się klarowna wizja rozwoju

15.11.2004

Kompania Piwowarska (KP) — to zgrany zespół ludzi, których pasją jest...wytwarzanie piwa.
Wielkopolska firma powstała w 1999 r. Obecnie złoty trunek warzy w trzech browarach — Tyskich Browarach Książęcych, Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu i Browarze Dojlidy w Białymstoku. Inwestorem strategicznym spółki jest międzynarodowy koncern piwowarski SABMiller, drugi co do wielkości producent piwa na świecie.

PRZEKONANIE

Zdaniem Karla Lipperta, dyrektora generalnego KP, kluczem do stabilnego wzrostu jest koncentracja na przemyślanym zarządzaniu markami. U podstaw sukcesu leży wizja firmy jako lidera branży piwowarskiej w Polsce.

Mocna polska rzecz

— Jesteśmy doskonale przygotowani do objęcia tej roli zważywszy na silne marki,
jakimi dysponujemy — zapewnia Karl Lippert, dyrektor generalny Kompanii Piwowarskiej. W portfelu marek KP znajduje się Tyskie — największa marka piwa w Polsce, i Lech — sztandarowe piwo browaru poznańskiego. Ofertę uzupełniają piwo Redd's o smaku jabłkowym, Pilsner Urąuell, Miller Genuine Draft, warzony w Białymstoku Żubr i Dębowe Mocne — fenomen polskiego rynku. Piwo mocne na innych rynkach występuje w ilościach śladowych.

Piwny zysk

Gwarancją najwyższej jakości piw jest technologia. KP w ostatnich trzech latach zainwestowała w najnowsze rozwiązania ponad 300 mln USD. KP zarobiła w ostatnim roku obrotowym ponad 440 mln zł Jest to wynik o 35,5 mln zł lepszy niż rok wcześniej. Wartość sprzedaży przekroczyła 2,65 mld zł Kluczem do utrzymania tej pozycji na rynku ma być rozwój systemu dystrybucji i sprzedaży oraz umiejętne zarządzanie portfelem marek.

STEFAN MIKOŁAJCZAK
Kadry i firmy

Atuty Wielkopolski to przemysł, rolnictwo i potencjał ludzki. 28 regionalnych wyższych uczelni kształci poszukiwaną kadrę. Działa tu blisko 320 tyś. firm zatrudniających 1,3 mln osób. Inwestycje zagraniczne w regionie należą do najwyższych w kraju i przekroczyły 4 mld USD.
Stefan Mikołajczak, marszałek województwa wielkopolskiego
Puls Biznesu

Anna Leder