Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Kupuj nasze, także regionalnie

11.06.2009
Kupuj nasze, także regionalnie Kupuj nasze, także regionalnie

Do Bractwa Piwnego dotarła odpowiedź organizatorów kampanii społecznej Kupuj Nasze.PL. Przedstawiciele organizującej kampanię Fundacji przyznali, że w przypadku piwa lokalizacja konkretnego zakładu produkcyjnego - browaru - jest równie ważna, jak fakt, czy dane piwo warzone jest w Polsce.

Poniżej - fragmenty korespondencji, jaką w imieniu organizatorów akcji Kupuj Nasze.PL przesłał nam Pan Michał Zębik.

"Jedną z zasad, jaką kierujemy się przy przyznawaniu znaku "Kupuj Nasze.PL" jest to, by produkt był wytwarzany w Polsce. Na tym koncentrujemy się przede wszystkim. Dziękuję jednak za zwrócenie uwagi na to, że faktyczny region wytworzenia też się liczy, np. w przypadku piwa. Do tej pory nie mieliśmy takich uwag, ale na pewno będziemy ten czynnik brali teraz również pod uwagę."

Pan Michał Zębik zapewnia, że informacja o przesłanych przez Bractwo Piwne uwagach przekazana została już wszystkim osobom związanym z kampanią Kupuj Nasze.PL. Pozwala to Bractwu Piwnemu żywić przekonanie, że działania związane z akcją będą rzeczywiście uwzględniać nasz punkt widzenia, zwłaszcza w odniesieniu do piwa.

Kolejnym ważnym fragmentem listu jest osobista deklaracja Pana Michała Zębika:
"Ja sam, jako miłośnik dobrego piwa, nie zwracałem zbyt dużej uwagi na to skąd faktycznie pochodzi piwo, które kupuję, oczywiście poza tym, że z Polski. Osobiście jestem zwolennikiem małych, tradycyjnych browarów i mniej popularnych gatunków piwa".

Dziękujemy za taką deklarację!

Treść naszych uwag związanych z miejscem warzenia, przesłanych do Kupuj Nasze.PL, znajduje się w artykule Popieramy Kupuj Nasze.PL
.

Działania związane z tym tematem koordynuje Arkadiusz Michalski, Kanclerz Bractwa Piwnego.