Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

"Kunter" wśród elity

26.09.2003

PIWO. Warszawska premiera Browaru Grudziądz.Browar Grudziądz, jako jedyny tej wielkości browar w Polsce, otrzymał zaproszenie na Sheraton Warsaw Beerfest. Debiutuje wśród 19 światowych potentatów, którzy od dziś uczestniczą w tym międzynarodowym piwnym festiwalu.
Minął rok od kupna przez polski kapitał od Brau Union Polska popadającego w ruinę grudziądzkiego browaru. Nowi właściciele zainwestowali w modernizację ponad 7 mln zł. Ostatnio - w nowoczesną kotłownię parową, co uniezależniło ich od zewnętrznych dostaw i daje oszczędność około 30 proc. energii. 24 września rozpoczęto warzenie nowego produktu - piwa "Kunter Export". W październiku pojawi się mocny, ciemny "Hubal" (nazwę wybrali w plebiscycie mieszkańcy miasta), a na przełomie listopada i grudnia ruszy linia do puszkowania. Załoga liczy dziś 70 osób.
Grudziądzki browar zapowiada wprowadzenie "Kuntera Export" na rynki zagraniczne. Wykorzysta do tego m.in. obecność w trzydniowym Sheraton Warsaw Beerfest, który rozpoczyna się dziś. Oprócz światowych potentatów jak Carlsberg, Heineken, Pilsner, obecne będą: Lech, Okocim, Żywiec, Tyskie, Warka i grudziądzki "Kunter", który wzbudził uznanie także w wersji niepasteryzowanej.
Warszawski festiwal piwny jest polskim odpowiednikiem niemieckiego Oktoberfest w Monachium, skąd przybędzie wielka, bawarska orkiestra ze sprzętem ważącym 1,5 tony.

Gazeta Pomorska

Maryla Rzeszut