Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Kulturalny piknik z piwem w tle

12.09.2006

Tysiące osób i jeszcze więcej wypitych hektolitrów jasnego z pianką. Na ulicach pijanych można było policzyć na palcach jednej ręki. Większość przyjechała, by zobaczyć swoich ulubionych artystów.
- To była naprawdę spokojna impreza - ocenia Sławomir Dulniak, rzecznik prasowy krasnostawskiej policji. - W ciągu trzech chmielakowych dni zanotowaliśmy tylko jedno włamanie do samochodu. Zatrzymaliśmy też 10 nietrzeźwych kierowców i trzech rowerzystów.
To niewiele, zważywszy na to, że podczas Chmielaków można było skosztować 60 gatunków piwa. Swoje karczmy wystawiły tu wszystkie liczące się w Polsce browary. Niemal każdy w swojej ofercie oprócz jasnego z pianką oferował coś do zjedzenia.
- Piwo jest dostępne na wyciągnięcie ręki - tłumaczy Marek, jeden z chmielakowych gości. - Dlatego teraz do Krasnegostawu przyjeżdża się nie tyle na piwo, co na imprezy towarzyszące temu świętu.
W tym roku do miasta nad Wieprzem zjechał zespół IRA, Young Band, gwiazda telewizyjnego programu Dubidu, Boban Marković Orchestra, najlepsza orkiestra dęta Serbii, znana m.in. z udziału w filmach Emira Kusturicy "Undergrand” i "Arizona Dream” czy kabarety Made in Cina, D.N.O, Łowcy B. oraz Neo-Nówka. Komu było mało, mógł zatrzymać się przy scenie Krasnostawskiego Domu Kultury, gdzie przez trzy dni odbywał się Festiwal Kultur Euroregionu Bug i Unii Europejskiej. Prezentowały się tu kapele ludowe i podwórkowe z kraju i zagranicy. Publiczność gorąco przyjęła występy grupy folkowej Skatelovs Spelmanslag ze Szwecji czy zespołu Nota-Neo z Ukrainy oraz białoruskiego zespołu estradowego "Blagowiest. Owacyjnie przyjęła także trzech prześmiewców z kabaretu OT.TO. Panowie rozgrzewali nie tylko publiczność, ale również dziewczęta biorące udział w wyborach Miss Pogranicza. Zwyciężyła Marianna Dydenko, licealistka z Łucka. Ale to nie jedyny tytuł miss przyznany podczas tegorocznego święta. Tradycyjnie wybrana została również Miss Chmielaków. W tym konkursie koronę najpiękniejszej otrzymała Małgorzata Bednarz.
Dziennik Wschodni

Krystyna Szeremeta