Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Kujawiak u wojewody

18.11.2006

Związkowcy z Kujawiaka spotkali się wczoraj z wojewodą. Liczą, że uda się cofnąć decyzję o likwidacji browaru w Bydgoszczy.

Wojewoda zorganizował specjalne spotkanie Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego poświęcone sytuacji w Browarze Kujawiak w Bydgoszczy.

- Grupa Żywiec, właściciel browaru, nie konsultowała z nami swoich decyzji - przypomina Ryszard Borucki, szef Solidarności w Kujawiaku.

Istnieją podejrzenia, że w ten sposób firma złamała obowiązujące przepisy ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji.

- Prezydium Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego uznało, że Grupa Żywiec wyznaczyła zbyt krótki czas na zgłoszenie się potencjalnego inwestora zainteresowanego kupnem browaru - informuje Paweł Skutecki, rzecznik wojewody.

Wystąpiono, więc z wnioskiem do zarządu GŻ o rozważenie możliwości przedłużenia negocjacji do końca marca przyszłego roku. Potencjalni inwestorzy zyskaliby w ten sposób czas potrzebny do zbadania opłacalności ewentualnego zakupu browaru.

O sytuacji w browarze Kujawiak i możliwościach jego ratowania napiszemy szerzej w poniedziałkowej "Pomorskiej".
 

Gazeta Pomorska