Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Kto chce przenieść Browar Dojlidy do Kielc

10.10.2007
Kto chce przenieść Browar Dojlidy do Kielc Kto chce przenieść Browar Dojlidy do Kielc

Nie ma likwidacji Browaru Dojlidy w Białymstoku. Produkcja piwa Żubr nie przeniesie się do Kielc. Tylko kto rozsyła do mediów e-mailem fałszywą wiadomość?

Sensacyjny e-mail otrzymaliśmy w poniedziałek o godzinie 15.44. Napisany jak prawdziwa informacja prasowa, z prawdziwym nazwiskiem, adresem i telefonami dyrektora ds. korporacyjnych, rzecznika prasowego Kompanii Piwowarskiej Pawła Kwiatkowskiego.

Autor e-mailowego komunikatu informował, że kompania likwiduje należący do niej Browar Dojlidy w Białymstoku i przenosi całą produkcję do kupionego niedawno Browaru Belgia w Kielcach. To u nas miał być produkowany białostocki Żubr i kielecki Wojak. Pozostałe kieleckie marki miałyby zniknąć z rynku.

- To fałszywka - powiedział Paweł Kwiatkowski, gdy zadzwoniliśmy do niego z prośbą o komentarz. - To już któryś taki głupi kawał ktoś robi. Wyjaśniamy, kto to rozsyła. E-mail idzie przez serwery w Chicago. Zawiadamiamy też policję - mówi Kwiatkowski.

E-mail napisany jest w stylu do złudzenia przypominającym informacje prasowe. Czy to konkurencja albo ktoś zaniepokojony o przyszłość białostockiego browaru?

- Naprawdę nie wiem, kto to mógł zrobić - mówi Kwiatkowski.


ziem, Gazeta Wyborcza Kielce
Fot. Paweł Małecki / AG