Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Krzysztof Rut opuszcza Żywiec

28.03.2008

Krzysztof Rut, dyrektor ds. korporacyjnych Grupy Żywiec S.A, odchodzi z firmy. Krzysztof Rut poinformował o swoim odejściu z firmy i zakończeniu pełnienia dotychczasowych obowiązków z końcem kwietnia br.

Krzysztof Rut po odejściu z agencji Burson – Marsteller w 1998 roku rozpoczął pracę w przemyśle piwowarskim na stanowisku menadżera ds. komunikacji Elbrewery Co. Ltd. (producent EB). Po fuzji Elbrewery z Browarami Żywiec S.A. i powstaniu Grupy Żywiec S.A. tworzył dział korporacyjny tej firmy. Była to największa fuzja w branży spożywczej w Polsce. Łączono 4 firmy, zatrudniające wówczas ponad 5.000 pracowników. Obecnie do głównych kompetencji działu należą m.in.: komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna, Biuro Prasowe, Public Affairs, ochrona i promocja wizerunku firmy, kreowanie i realizacji polityki odpowiedzialności społecznej oraz projekty biznesowe – Muzeum Browaru w Żywcu i Centrum Konferencyjne w Warce.

W tym czasie Grupa Żywiec przechodziła wiele trudnych i złożonych procesów dwa połączenia i kilka etapów restrukturyzacji. W ubiegłym roku firma kilkakrotnie pozycjonowana była w niezależnych rankingach jako firma o najlepszym wizerunku.

Jestem dumny z tego co udało się osiągnąć całemu zespołowi przez ostatnie 10 lat. Realizacja trudnych procesów wewnętrznych i skuteczna budowa bardzo silnego wizerunku Grupy Żywiec S.A. nie byłaby możliwa bez tak dużego zaangażowania i profesjonalizmu pracowników mojego działu jak również zrozumienia roli komunikacji w nowoczesnej firmie i wsparcia ze strony kolejnych zarządów. – powiedział Krzysztof Rut.
Mareketnig przy kawie