Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Kryzys dopadł browar - piwa może być mniej i będzie droższe!

15.02.2009

Branża piwowarska zaczyna odczuwać osłabienie gospodarcze. Pomimo tego, że w 2008 r. krajowa sprzedaż wzrosła o około sześć procent, efekty są niższe niż przepuszczano.

Dieter Schulze, dyrektor generalny Kompanii Piwowarskiej twierdzi że jest zadowolony z ubiegłorocznego wyniku. Przyznaje, jednak że ten rok będzie trudny dla branży piwowarskiej.

- Niekorzystne warunki ekonomiczne, wzrost kosztów surowców oraz, ogólne spowolnienie branży piwowarskiej następują po wielu latach dynamicznego wzrostu - wyjaśnia. - Znaczna podwyżka akcyzy na alkohol oraz próby ograniczenia reklamy nadchodzą zatem w najgorszym z możliwych momentów.

Dużym problemem dla branży są ograniczenia w reklamowaniu napojów alkoholowych. - Będziemy starali się przekonywać polityków, że ograniczenia te będą szkodliwe dla branży i również nieskuteczne ze względu na potrzeby społeczne - mówi Paweł Kwiatkowski, rzecznik Kampanii Piwowarskiej.

Pomimo widma kryzysu Browar jest dobrej myśli i nie zamierza zwalniać pracowników. - Weryfikujemy nasze budżety i rezygnujemy z wydatków, które nie są niezbędne - wyjaśnia Paweł Kwiatkowski. - Niektóre inwestycje przesuwamy w czasie.

(azda) Gazeta Współczesna.pl