Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Krasnostawska ocena jakości

19.08.2005

10 września odbędzie się konsumencka ocena jakości piwa, towarzysząca jubileuszowemu XXXV Ogólnopolskiemu Świętu Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie”. Organizatorem konkursu jest Bractwo Piwne.
Bractwo Piwne jest patronem honorowym tegorocznych Chmielaków. Jako organizacji konsumenckiej przypadł nam w udziale zaszczyt przygotowania konsumenckiego konkursu piwa. Konkurs ten przeprowadzany jest od roku 2000, od samego początku przedstawiciele Bractwa Piwnego uczestniczyli w pracach komisji oceniającej piwa lub w komisji nadzorującej przebieg degustacji.
Piwa, które zostaną najwyżej ocenione, otrzymają medal i tytuł „Najlepsze piwo – Chmielaki Krasnostawskie 2005”. Wyniki krasnostawskiego konkursu będą także brane pod uwagę podczas wyłaniania Piwa Roku – czyli piwa, które najlepiej zaprezentowało się w czasie odbywających się w Polsce ocen i konkursów.
Podczas najbliższych Chmielaków Krasnostawskich piwa oceniane będą w następujących kategoriach:
1.piwa jasne – ekstrakt 10,1° - 11°
2.piwa jasne – ekstrakt 11,1° - 12°
3.piwa jasne – ekstrakt 12,1° - 13°
4.piwa jasne – ekstrakt 14,1° - 15°
5.piwa ciemne
6.napoje piwne.
W skład komisji oceniającej wejdą specjaliści z branży, przedstawiciele Krajowego Związku Zrzeszeń Producentów Chmielu, Bractwa Piwnego, mediów, sponsorów oraz władz miasta.
Informacje dotyczące Chmielaków oraz konsumenckiej oceny jakości piwa są dostępne na stronach urzędu miasta Krasnystaw: www.krasnystaw.pl

Bractwo Piwne