Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Korona na ratunek pubom

01.04.2008

Na brytyjskiej prowincji zamyka się tygodniowo 27 pubów. Na ratunek nierentownym barom znów pośpieszył książę Karol, który poprosił o dalsze wsparcie finansowe brytyjski rząd.

W czasie oficjalnej wizyty w pubie "Pod Czarnym Łabędziem" w miasteczku Ravenstonedale następcy tronu towarzyszył brytyjski minister ochrony środowiska, aprowizacji i wsi, Hilary Benn. Jak powiedział po wizycie minister, "lokalny pub to nie tylko biznes, ale także serce lokalnej społeczności". "Czarny Łabędź" jest jednym z przykładów wykorzystania dotacji w ramach kampanii ratowania pubów zapoczątkowanej sześć lat temu przez księcia Walii. 

W ramach kampanii właścicielom pubów przyznawane są korzystne kredyty na modernizację lokali. Przez udostępnienie m.in. bezprzewodowego Internetu oraz codziennej prasy, bary mają stać się bardziej atrakcyjne dla wielu młodych klientów. Ze wsparcia skorzystało już prawie 350 właścicieli pubów.

Pubów jest obecnie w Zjednoczonym Królestwie 57 tysięcy. Brytyjskie Zrzeszenie Browarów i Pubów (BBPA) ostrzega jednak, że do końca roku ponad tysiąc lokali zostanie zamkniętych.

PAP, ika, Rzeczpospolita