Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Koniec bojkotu produktów Kompanii Piwowarskiej?

27.09.2005

Stowarzyszenie "Wiara Lecha" i Kompania Piwowarska są bliskie porozumienia kończącego bojkot produktów producenta piwa przez kibiców "Kolejorza".
Bojkot produktów KP (czyli m.in. piw Lech, Tyskie i Żubr) przez część kibiców Lecha trwa od momentu podpisania przez KP umowy sponsorskiej z Wisłą Kraków. Fani "Kolejorza" mieli za złe Kompanii, że ta zbyt małe sumy przeznacza na wspieranie poznańskiego Lecha. W głębi toczył się też spór o to, czy browar ma moralne prawo do używania nazwy Lech skoro - zdaniem kibiców - w latach 80. wzięła się ona od nazwy klubu odnoszącego wówczas ogromne sukcesy.

Kibice (reprezentowani przez stowarzyszenie "Wiara Lecha") i przedstawiciele Kompanii Piwowarskiej rozmawiają o zakończeniu bojkotu. - Toczymy negocjacje - przyznał wczoraj rzecznik KP Paweł Kwiatkowski.

Bardziej rozmowny był szef "Wiary Lecha" Jarosław Kiliński. - W ostatnim czasie z przedstawicielami KP spotkaliśmy się dwa razy. Jest pewna propozycja kompromisu - mówi. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, na czym ma on polegać. Półlitrowy Lech podrożeje o 10 groszy, ale kwota z podwyżki zostanie przeznaczona na klub. Drugie 10 groszy z dotychczasowej ceny na ten sam cel przeznaczy KP. - Taka ma być zasada, ale sum nie potwierdzam. Ważne jest jednak małe zastrzeżenie: pieniądze od kibiców i KP nie trafią do wspólnego klubowego worka, ale będą z nich finansowane konkretne cele, np. szkolenie młodzieży. Renegocjowanie istniejącej umowy między browarem a klubem nie wchodziło w grę - mówi Kiliński. - Szczegóły porozumienia ujawnimy, ale dopiero po ewentualnym podpisaniu odpowiednich dokumentów - dodaje Kwiatkowski.

Kiedy zatem zakończy się bojkot? Prawdopodobnie jeszcze przed piątkowym meczem z Legią Warszawa. - Jestem dobrej myśli co do tego, że porozumienie jest bardzo blisko - uważa szef "Wiary Lecha".

Gazeta Wyborcza

wesoł