Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Kompania Piwowarska rozdaje pubom alkomaty

01.04.2009

W nagrodę za przesłanie propozycji jak włączyć się do akcji odpowiedzialnej konsumpcji piwa 10 pubów zostało nagrodzonych przez Kompanię Piwowarską stacjonarnymi alkomatami.

Pytanie konkursowe dotyczące działań promujących odpowiedzialne spożywanie alkoholu było częścią konkursu zorganizowanego przez Kompanię Piwowarską w ramach programu „Sprawdź promile”. Wśród nadesłanych propozycji właściciele pubów wymieniali: weekend z alkomatem, konkursy z nagrodami, plakaty ze znanymi osobami informującymi o zakazie sprzedaży alkoholu nieletnim, czy koszulki dla obsługi lokalu z przypomnieniem, by po spożyciu alkoholu nie wsiadać za kierownicę. Proponowali również zamieszczanie odpowiedzialnych przekazów na podkładkach pod piwo, czy paragonach kasowych. 

- Wydaje nam się jednak, że najlepszym sposobem, aby przyhamować zapał do picia alkoholu jest umożliwienie klientom sprawdzenia na własnej skórze promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Możliwość badania alkomatem we własnym zakresie byłaby akcją, która naszym zdaniem najbardziej przemówiłaby do wyobraźni konsumentów – napisał Tomasz Dobrowolski z Kawiarni Księżycowej w Lublinie.

Jego ciekawe propozycje dotyczące plakatów w lokalu, czy zabawne, a jednocześnie dające do myślenia propozycje zabaw dla klientów lokalu zostały wysoko ocenione przez komisję konkursową i nagrodzone jednym z 10 alkomatów.

Wśród laureatów konkursu nagrodzonych alkomatami znaleźli się też Grzegorz Szymański z Pizzerii Margarita w Poznaniu i Danuta Bąkowska z Inowrocławia.

Zakończony właśnie konkurs, to tylko jeden z etapów programu „Sprawdź promile” prowadzonego przez Kompanię Piwowarską, mającego na celu edukację kierowców, że nie należy po alkoholu wsiadać za kierownicę.

Autor: JS 
Źródło: HANDEL-NET, Bankier.pl