Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Kompania Piwowarska rozbuduje Browar Kielce

19.05.2008

- Będziemy rozbudowywać kielecki browar - powiedział w poniedziałek na konferencji w Kielcach prezes Kompanii Piwowarskiej Paweł Sudoł.

Kompania Piwowarska kupiła Browar Belgia od belgijskiej firmy Palm w sierpniu ubiegłego roku. W lutym zarejestrowała zmianę nazwy - na Browar Kielce. Został on czwartym, najmniejszym browarem Kompanii Piwowarskiej po Poznaniu, Tychach i Białymstoku.

Pracownikom nie grozi redukcja zatrudnienia, a nowy właściciel zapowiada rozbudowę. Wczoraj prezes Sudoł zastrzegał jednak, że dzięki automatyzacji nawet duże zwiększenie produkcji nie musi oznaczać znacznego przyrostu zatrudnienia. - Browar Kielce to nowoczesny zakład, znakomicie położony, z możliwościami rozwoju. My ten rozwój planujemy - dodał Sudoł.

Życzył Kielcom takiego sukcesu jak w Białymstoku. Po przejęciu przez Kompanię tamtejszego Browaru Dojlidy produkcja sztandarowego piwa Żubr wzrosła 22-krotnie..

Kompania Piwowarska zachowuje i promuje kieleckie marki Wojak (jasne, mocne i super mocne) oraz Gingers. Nie wycofuje też pszenicznego Fratera.

Prezes Sudoł nie wykluczył, że wróci do negocjacji z jedną z sieci hipermarketów zainteresowanych kupieniem od Browaru Kielce działki pod sklep. Nieoficjalnie mówi się, że jest to francuski Auchan.

Kompania Piwowarska jest największym producentem piwa w Polsce, ma 41 proc. rynku. Należy do międzynarodowego koncernu SABMiller.


ziem, Gazeta Wyborcza Kielce