Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Kłótnie o picie piwa na polskich stadionach

14.01.2009

"Polska": pomysł resortów spraw wewnętrznych oraz zdrowia, by już jesienią pozwolić kibicom na stadionach na picie piwa mającego poniżej 4,5 procenta alkoholu, może spalić na panewce.

Policjanci, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz niektórzy samorządowcy chcą blokować sprzedaż alkoholu kibicom.

"Od początku były o to kłótnie. Nie pochwalamy tego zapisu, bo nie przystaje do polskich realiów. Narzuciła nam go UEFA" - opowiada wysoko postawiony oficer Komendy Głównej Policji. Oficjalnie nie chce komentować pomysłu rządu, ale zdradza, że policja ma już sposób na blokowanie sprzedaży alkoholu. W myśl projektu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych alkoholu nie wolno bowiem sprzedawać na imprezach podwyższonego ryzyka, a o tym, czy mecz będzie miał taki status, zdecydują właśnie funkcjonariusze - pisze dziennik "Polska".

"Za niebezpieczne planujemy uznać prawie wszystkie mecze polskiej ligi piłkarskiej, a także kilka meczów ligi żużlowej. Na pewno piwa nie napiją się także kibice na meczach piłkarskiej reprezentacji" - wylicza oficer policji.
 

IAR, msu, Onet.pl