Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Kibice warzą piwo

24.03.2005

Kibice piłkarscy drugoligowej Arki Gdynia będą mieli własne piwo. Trunek o nazwie ich ukochanej drużyny trafi na rynek jeszcze w tym tygodniu.
Stowarzyszenie kibiców Inicjatywa Arka znalazło nowy sposób na finansowanie swojej działalności: sprzedaż "Oficjalnego Piwa Władców Pomorza Arka". To pierwszy taki przypadek w kraju, gdy browar przekazuje pieniądze na kibiców, a nie na klub sportowy. - W styczniu wystąpiliśmy do dyrekcji Browaru Amber z pomysłem, by stworzyć produkt specjalnie dla sympatyków naszej drużyny - opowiada Dariusz Kuplicki ze stowarzyszenia. Piwowar z Bielkówka, który walczy o lokalny rynek z takimi gigantami jak Żywiec czy Lech, podjął się wyzwania. - Mieliśmy obawy, że tworząc napój alkoholowy dla kibiców, możemy być źle kojarzeni, ale z drugiej strony, jeśli nie my, to wyprodukuje je ktoś inny - mówi Sławomir Pahlke, pełnomocnik Ambera.

Półlitrowa butelka Arki ma kosztować 1,9 zł, a puszka - 2,2 zł. Kibice dostaną 5 gr od każdej sprzedanej puszki czy butelki. Na etykietce jest informacja, że przeznaczą je na popularyzację drużyny i integrację kibiców. - Chcemy udowodnić, że nie jesteśmy tępymi osiłkami, którzy biją się na meczach. Że robimy wiele dobrego - tłumaczy Kuplicki. Stowarzyszenie zbiera pieniądze na wózki inwalidzkie dla niepełnosprawnych, sponsoruje dom dziecka w Gdyni i organizuje mecze piłkarskie i wyjazdy dla wychowanków domów dziecka.
Metro

Magdalena Janczewska