Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Kibice Lecha będą mieli swoje piwo

17.02.2006

Kibice poznańskiego Lecha będą mieć swoje piwo - "Kolejorz". Część z zysków ze sprzedaży zostanie przeznaczona na działalność klubu.
Pomysł na własne piwo to nie inicjatywa klubu, lecz samych kibiców. "Zwróciliśmy się do kilku browarów z propozycją takiego przedsięwzięcia" - powiedział Jarosław Kiliński, szef stowarzyszenia kibiców "Wiara Lecha".

"W pierwszej kolejności lojalnie zapytaliśmy się sponsora Lecha - Kompanię Piwowarską, ale dla tak dużych zakładów browarniczych tworzenie specjalnej receptury i linii technologicznej dla produkcji stosunkowo niewielkiej ilości piwa jest nieopłacalne. Dlatego taką produkcją mógłby się zająć tylko jakiś mały browar" - tłumaczył Kiliński.

Z pomocą kibicom Lecha pospieszył browar w Czarnkowie.

"Piwo "Kolejorz" jest produkowane według bardzo podobnej receptury co nasz sztandarowy wyrób - wyjaśnił Zbigniew Jahns, dyrektor browaru z Czarnkowa. - Piwo warzymy według tradycyjnej metody, bez konserwantów i chemicznych utrwalaczy. Obecnie sondujemy rynek, zainteresowanie jest spore. W kilku sklepach i pubach jest ono dostępne" - dodał Jahns.

10 groszy od każdej sprzedanej butelki trafi do stowarzyszenia "Wiary Lecha". Kibice sami będą decydować na co przeznaczyć zyski ze sprzedaży.

"Pomysłów jest wiele. Na przykład kibice będą mogli dołożyć się do transferu jakiegoś zawodnika, albo nawet sami go sfinansować. Mogą też przejąć obowiązki utrzymania piłkarza. Nie wykluczamy też stworzenie jakiegoś funduszu" - podkreślił Kiliński.

Obie strony wkrótce podpiszą stosowną umowę. Wówczas produkcja "piłkarskiego" piwa ruszy pełną parą. Na początek ma ono być dostępne tylko w butelkach 0,3 l. Piwo ma kosztować ok. 1,70 złotych.
Interia.pl

(PAP)