Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Karczma Piwna – piękna pogoda, zimne piwo i muzyka

03.06.2008
Karczma Piwna – piękna pogoda, zimne piwo i muzyka Karczma Piwna – piękna pogoda, zimne piwo i muzyka

W Zgierzu w sobotę 31.05.2008 r. miłośnicy dobrej i kulturalnej zabawy przy piwku spotkali się w ogrodzie Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” na „Karczmie Piwnej” zorganizowanej przez Zgierską Kuźnię Piwną, Klub AgRafKa oraz wspomniane wyżej Towarzystwo. Piękna pogoda, zimne piwo, muzyka zespołu „Grzmiąca Półlitrówa”, przekąski z grilla to wszystko sprawiło, że gości bawili się naprawdę dobrze.

Pomiędzy poszczególnymi częściami występu „Grzmiącej Półlitrówy” zebrani degustowali piwa z polskich browarów regionalnych - Ciechanowa, Gościszewa i Kormorana – oraz brali udział w konkursach piwnych. Warto dodać, że w konkursie wiedzy o piwie brali udział członkowie delegacji zaprzyjaźnionych ze Zgierzem miast z Litwy, Węgier, Słowacji i Polski, którzy na zaproszenie Władz Zgierza odwiedzili nasze miasto.
Zabawa trwała prawie do północy, a zespół bisował wielokrotnie.
Należy wspomnieć, iż tego typu imprezy miały w Zgierzu pewną tradycję, organizowali je cyklicznie w latach 90-tych członkowie nieistniejącej już Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, którzy także zaszczycili nas swoją obecnością.
Dzięki pomocy i przychylności Gospodarza Naszego Miasta do tej inicjatyw,y mamy pewność, że nasza impreza także będzie miała swoją kontynuację.
Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomagali przy organizacji tej imprezy.

 

Robert Stolarski