Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

KRRiT zakazała emisji spotu z Jerzym Dudkiem

27.03.2006

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiTV) zażądała od stacji telewizyjnych wstrzymania emisji spotu reklamowego piwa Warka Jasne Pełne (Grupa Żywiec SA), w którym występuje Jerzy Dudek.
Według KRRiTV reklama narusza ustawę o przeciwdziałaniu alkoholizmowi i wychowaniu w trzeźwości, ponieważ jest zbudowana na skojarzeniach z sukcesem zawodowym bramkarza reprezentacji Polski w piłce nożnej. Wszystkie stacje (TVP, TVN i Polsat) zdjęły spot - poinformował "Media&Marketing Polska".

Tymczasem Agencja reklamowa Just przygotowała na zlecenie Grupy Żywiec SA kopię spotu reklamowego marki Warka Jasne Pełne bez udziału Jerzego Dudka. Jest to reakcja na decyzję stacji telewizyjnych, które zdjęły oryginalne reklamy Warki z udziałem polskiego bramkarza.
- Nie chcemy tracić wykupionego wcześniej czasu reklamowego, dlatego zdecydowaliśmy się podmienić kopie, ale naszą intencją jest powrót do spotu z udziałem Jerzego Dudka. Czekamy na wyjaśnienia w tej sprawie od telewizji i Krajowej Rady, które otrzymały nasze stanowisko wraz z opiniami prawników - powiedział "MiMP" Krzysztof Rut, dyrektor ds. korporacyjnych Grupy Żywiec SA.

Tymczasem Tomasz Różański, asystent Elżbiety Kruk, przewodniczącej KRRiTV, powiedział, że Grupa Żywiec nie jest stroną w tej sprawie, a ponieważ telewizje zaprzestały emisji, to oznacza, że przyznały w tej sprawie rację Radzie.

Interia.pl

(INTERIA.PL)