Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Jedno zdanie za dużo

01.02.2007

Wyjątkowo skandalicznej odpowiedzi udzieliła częstochowska PSS Społem Browarowi GAB, członkowi wspierającemu Bractwa Piwnego. Odrzucenie propozycji handlowej jest rzeczą zupełnie neutralną, przeraża natomiast rodzaj światopoglądu, jaki kryje się za argumentacją. Zdaniem podpisanego pod przesłanym do GAB-a pismem prezesa Marka Wojtasika – częstochowska Społem handluje jedynie piwami „markowymi”. I – zdaniem prezesa – piwa warzone przez GAB nie zaliczają się do tej grupy. Towarzystwo Promocji Kultury Piwa prezentuje fragmenty tej bulwersującej korespondencji. Poniżej zamieszczamy treść pisma wystosowanego przez PSS Społem w Częstochowie oraz – w pierwszej kolejności – protest Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego. Wkrótce kolejne opinie w tej sprawie.
Treść pisma skierowanego do Browaru GAB:

W odpowiedzi na ofertę informujemy, że nie rozszerzamy asortymentu piw naszej sieci. Asortyment, który oferujemy naszym klientom, w pełni zaspokaja ich potrzeby pod względem smakowym i cenowym. Główną sprzedaż generujemy piwami markowymi. W związku z powyższym nie skorzystamy z przedstawionej oferty.
Jednocześnie prosimy aby pracownicy Browaru nie odwiedzali naszych sklepów w celu prezentacji Waszych produktów.

Podpisano: Prezes Zarządu mgr Marek WojtasikTreść protestu Kręgu Częstochowskiego Bractwa Piwnego:

DoPREZES ZARZĄDU "Społem" PSS "Jedność" w Częstochowiemgr Marek Wojtasik

W związku z pańską odpowiedzią na ofertę browaru GAB dotyczącą dystrybucji piw w "Społem" PSS "Jedność" w Częstochowie Znak: PSS-I/ZOT/5/2007, pragniemy wyrazić głębokie oburzenie argumentacją pańskiego stanowiska w tej sprawie.My jako przedstawiciele Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego, a zarazem mieszkańcy Częstochowy, prosimy o wyjaśnienie kilku poruszonych przez pana kwestii.
- Zastanawia nas co znaczy, jaka jest definicja „piwa markowego”?Według nas piwo markowe to smaczne piwo, a nie to rozreklamowane.
- Na jakiej podstawie stwierdza pan, iż oferowane przez "Społem" PSS "Jedność" w Częstochowie piwa w pełni zaspakajają potrzeby klientów pod względem smakowym i cenowym?

Żaden z członków Bractwa Piwnego mieszkających od lat w Częstochowie nie przypomina sobie, aby kiedykolwiek w sieci Społem były przeprowadzane wywiady, ankiety itp. na temat preferencji smakowych i cenowych poszczególnych artykułów, a tym bardziej piw. Mamy nadzieję, że takowe pan posiada i przedstawi je nam jako organizacji konsumenckiej.

To my klienci chcemy wybierać to, co nam smakuje, a nie pan ma za nas decydować co zaspokaja nasze potrzeby pod względem smakowym i cenowym.Nadmieniamy, iż sieć sklepów Społem jest, według naszej wiedzy, najstarszą siecią w Polsce, a co za tym idzie powinna promować polskie produkty i utożsamiać się z nimi. Piwa produkowane przez browar GAB są w pełni polskimi produktami. Browar GAB od 2004 roku stał się jedynym w naszym regionie. Jego produkty można śmiało uznać za regionalne, na które powinno być miejsce w takiej sieci jak Społem.

Z poważaniemCzęstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego

Niezależnie od wystąpienia Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego zachęcamy wszystkich sympatyków doskonałych markowych piw warzonych przez regionalne browary o przesyłanie swoich opinii na adres częstochowskiej Społem: sekretariat@spolem.czest.pl

Bractwo Piwne