Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Jak wygląda tydzień europejskiego piwosza?

02.06.2008

Europejczycy najchętniej piją piwo w sobotę - wynika z raportu SABMiller "Pora na piwo? Europejska kultura picia piwa - gdzie i kiedy?".


Za najlepszy dzień, w którym można napić się piwa, Europejczycy uważają sobotę (49 proc.). Jednak nie jest to regułą na naszym kontynencie. We Francji najpopularniejszym dniem picia piwa jest środa (36 proc.). Sobotę wybrało 35 proc. Francuzów. Hiszpanie częściej niż inne nacje piją piwo w poniedziałki, wtorki i środy.

Poniedziałek wybrało 28 proc. badanych Europejczyków, wtorek 31 proc., 33 proc. - środę, a czwartek - 30 proc.

Większość europejskich respondentów pije piwo od 2 do 3 razy w tygodniu (33 proc.). Hiszpanie spożywają je prawie codziennie, w niewielkich ilościach (31 proc.). Dla porównania, w całej Europie codziennie pije piwo 10 proc. respondentów. Najrzadziej piją piwo Szwedzi (8 proc. prawie codziennie, 41 proc. raz w tygodniu).

Za najlepszy dzień do wypicia piwa 35 proc. badanych uważa niedzielę. Najczęściej ten dzień wybierają Rumuni (53 proc.), a najrzadziej Szwedzi (17 proc.).

Raport został opracowany na podstawie badań przeprowadzonych przez Added Value. Badania objęły ponad 7 500 wywiadów internetowych w 15 krajach Europy. W każdym z krajów przeprowadzono wywiad z 500 osobami.
 

A. Godziuk, MediaRun.pl