Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Jak walczył "Kunter"?

06.10.2003

Sheraton Warsaw Beerfest.Z powodzeniem walczyło grudziądzkie piwo "Kunter" na 3. Sheraton Warsaw Beerfest w Warszawie.
Jak sprostać wyzwaniu? Zastanawiali się nad tym prezesi Browaru Grudziądz, gdy niepasteryzowane piwo "Kunter - Export", jako jedno z nielicznych polskich, zakwalifikowane zostało do międzynarodowego festiwalu piwnego, który po raz trzeci zorganizował warszawski Sheraton. "Kunter" był jedynym, prawdziwie polskim piwem - z browaru, w którym nie ma udziału jakikolwiek kapitał zagraniczny.
W 19 stoiskach okalających wnętrze potężnego, klimatyzowanego namiotu, pojawiły się m.in. Carlsberg, Heineken, Guinness, Budweiser, monachijski Paulaner, a z polskich: Lech, Okocim, Tyskie, Żywiec. O "Kunterze" nikt z przybywających na festiwal nie słyszał, a wkrótce właśnie przed stoiskiem grudziądzkim było najbardziej tłoczno. Dlaczego? Grudziądzki Browar zatrudnił na ten polski "Oktoberfest" hostessy znające języki obce. Ubrane w czerwone, firmowe koszulki, krążyły po sali i zapraszały (skutecznie) na "Kuntera"...
To tylko jeden z powodów, dla których w ciągu piątku i soboty "Kunter" prześcignął w sprzedaży ilości kubków piwa wszystkich rywali. W sobotę wieczorem miał na swoim koncie ponad 1000 kubków 0,4 l, podczas gdy ubiegłoroczny triumfator - Paulaner osiągnął taki wynik po 3 dniach festiwalu. Uzyskać ten imponujący wynik pomogła "Kunterowi" 45-osobowa reprezentacja Grudziądza, która autobusem udała się na ten piwny festiwal. Głównymi uczestnikami byli jednak warszawiacy. Przewinęło się ich przez 3 dni festiwalu ponad 5 tysięcy. Było także kilkuset zagranicznych gości, w tym liczna reprezentacja "Lufthansy".
Do piwa podawano golonkę z kiszoną kapustą, pieczony boczek lub marynowaną karkówkę z sałatką ziemniaczaną, polskie i niemieckie kiełbaski, precle. Grała specjalnie sprowadzona z Monachium, 13-osobowa "Bayern Kapelle". Odbyło się wiele konkursów z nagrodami. Jedną z nich była skrzynka "Kuntera".

Gazeta Pomorska

Maryla Rzeszut