Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Jak jeść piwo

16.12.2004

Informacje o planowanym przebiegu Gali ZŁOTEGO CHMIELU przekazali łódzkim dziennikarzom przedstawiciele Bractwa Piwnego. Zbigniew Olobry, Wielki Mistrz Bractwa oraz Marek Suliga, szef Kręgu Łódzkiego Bractwa zorganizowali konferencję prasową poświęconą tegorocznemu Kawalerowi ZŁOTEGO CHMIELU.
Medal ZŁOTY CHMIEL odbierze w tym roku Robert Makłowicz. Podczas konferencji członkowie Bractwa Piwnego przypomnieli dziennikarzom o kilku jego programach, w których główną lub jedną z głównych ról odgrywało piwo. I to nie byle jakie. Dopełnieniem każdego smaku, każdej potrawy, powinien być starannie dobrany typ piwa. Uczestniczący w konferencji dziennikarze zgodzili się z przedstawicielami Bractwa Piwnego, że Makłowicz jest jednym z nielicznych autorów programów bez oporów mówiących o piwie i jego roli w kuchni, tradycji czy lokalnej kulturze.
Medal ZŁOTY CHMIEL przyznawany jest osobom i instytucjom propagującym pozytywny wizerunek piwa i piwosza. Coroczne przyznawanie medalu wynika ze statutowych założeń Bractwa Piwnego, które ma, między innymi, "uczyć pić piwo".
"Nauczyliśmy się już, jak pić piwo - wyjaśnia Marek Suliga z Bractwa - Robert Makłowicz uczy nas, jak piwo jeść".
Medal ZŁOTY CHMIEL'2004 wręczony zostanie podczas specjalnej uroczystości w łódzkim Muzeum Kinematografii w sobotę - 18 grudnia.

Bractwo Piwne