Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Interbrew będzie liderem niemieckiego rynku piwa

18.09.2003

Interbrew zdecydował się przejąć za 533 mln EUR (ok. 2,4 mld zł) producenta piwa Lowenbrau, browar Gabriel Sedlmayr. Po realizacji transakcji i konsolidacji aktywów w ramach Interbrew Deutschland Holding belgijska spółka stanie się największym producentem piwa w Niemczech.
Zgodę na przejęcie przez Interbrew browaru Gabriel Sedlmayr muszą wydać jeszcze władze antymonopolowe. Jak się szacuje, po konsolidacji wszystkich niemieckich aktywów udział Interbrew w tym rynku sięgnie 11 proc. Belgijski koncern, trzeci obecnie producent piwa na świecie, przeprowadzi transakcję przejęcia Gabriel Sedlmayr w dwóch etapach. Wstępnie zapłaci za przejęcie nad nim kontroli 477 mln EUR. W przyszłym roku dopłaci kolejne 56 mln EUR jeśli niemiecka spółka osiągnie określone wyniki finansowe. Nie podano, w jaki sposób transakcja zostanie zrealizowana.

Władze Interbrew, jednego z trzech największych na świecie producentów piwa konsekwentnie realizują plan ekspansji na rynkach Europy Centralnej. W ubiegłym tygodniu spółka informowała o uzgodnieniu przejęcia Apatinska pivara, największego serbskiego producenta piwa. Jednym z rynków regionu, gdzie Interbrew jest praktycznie nieobecny, jest Polska.
Puls Biznesu

MD, Bloomberg