Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Inicjatywa godna pochwały

04.04.2008
Inicjatywa godna pochwały Inicjatywa godna pochwały

Najlepsze piwo warzone w browarach regionalnych wybierać będą mieszkańcy Szamotuł. Festiwal Małych Browarów jest częścią Dni Szamotuł. Bractwo Piwne gorąco dopinguje taką formę popularyzacji piw i browarów regionalnych. Poniżej - tekst Piotra Michalaka pochodzący ze strony www.szamotuly.pl.

Festiwal Małych Browarów 

Piotr Michalak

Ogólnopolski Festiwal Małych Browarów będzie jedną z atrakcji tegorocznych Dni Szamotuł. Od 16 do 18 maja na Rynku, wokół wszystkich pierzei z kamienicami, pojawi się kilkanaście stanowisk małych browarów.
Szamotulanie i ich goście będą mogli degustować niepowtarzalne smaki piw z małych browarów, a także je oceniać poprzez głosowanie. Wyłoniony w ten sposób najlepszy browar otrzyma statuetkę, którą wykona rzeźbiarz Kazimierz Raba. Dodatkową atrakcją Festiwalu Małych Browarów będą Targi Birofilii rozmieszczone na dwóch uliczkach w centrum Rynku.
Tegoroczne Dni Szamotuł zapowiadają się wyjątkowo atrakcyjnie. Ich silną stroną będzie wiele nowych akcentów, bogaty program artystyczny i oczywiście tak jak w ubiegłym roku dwie gwiazdy muzyczne. W sobotę na scenie pojawi się Andrzej Sikorowski (Pod Budą) z córką i zespołem, a w niedzielę Jose Torres i jego 18-osobowa orkiestra kubańska wraz z tancerzami.
W piątek wystąpi Mariusz Pudzianowski, zagrają zespoły rockowe, a na koniec będzie koncert Patrycji Wajs & Power Dance.