Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Heineken śpiewa hymn Ligi Mistrzów

23.09.2008

Heineken rozpoczyna ogólnoświatową kampanię reklamową związaną ze sponsorowaną przez koncern piłkarską Ligą Mistrzów. W krótkich reklamach emitowanych w dniach meczów chór odśpiewuje dla zwykłych ludzi hymn tych rozgrywek, a w innych spotach firma promuje odpowiedzialne spożywanie alkoholu.

W nowych reklamach telewizyjnych Heinekena nawiązujących do sponsorowanej przez ten koncern piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA pokazani są zwykli ludzie przygotowujący się do wypicia piwa tej marki. Nagle pojawia się obok nich kilkunastoosobowy chór, który intonuje charakterystyczny hymn tych rozgrywek.

10-sekundowe spoty typu break bumper stanowią główny element globalnej kampanii reklamowej "Great Together". Akcja zachęca odbiorców do zarezerwowania sobie dni, w których odbywają się mecze Ligi Mistrzów, na spotkania z przyjaciółmi przy piwie Heineken. W związku z tym reklamy będą emitowane na całym świecie we wtorki i środy, kiedy rozgrywane są te zawody.

Jednocześnie Heineken rozpoczyna związaną również ze sponsoringiem Ligi Mistrzów kampanię promującą odpowiedzialne spożywanie alkoholu. W ramach akcji przy transmisjach emitowany będzie 5-sekundowy spot, a hasło "Enjoy Heineken Responsibly" (Ciesz się Heinekenem Odpowiedzialnie) eksponowane będzie na stadionach, na których odbywają się mecze tych rozgrywek.
 

WirtualneMedia.pl