Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Głosowanie na książkę o piwie

07.02.2015
Głosowanie na książkę o piwie Głosowanie na książkę o piwie

Będzie nowa książka o piwie? Głosujmy! - zachęca Towarzystwo Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne. Nasze głosy zwiększają szansę na wydanie książki Marcina Szymańskiego "Piwo z Piątku, wino mszalne i szlachecka okowita. Dzieje alkoholu na ziemiach polskich".

Organizatorem plebiscytu jest wydawnictwo Znak. Wydawca proponuje czytelnikom wybór jednej z 10 propozycji. Projekt książki, który uzyska najwięcej głosów, ma zostać wydany właśnie przez Znak. Konkurs "Książka historyczna nie musi być nudna" honorowym patronatem objął Norman Davies. Głosowanie trwa do końca lutego 2015 roku.

Bractwo Piwne zachęca do głosowania na pozycję nr 7, zgłoszoną przez łódzkiego historyka Marcina Szymańskiego. Czytelnikom i miłośnikom piwa znany jest on już jako autor publikacji "Browary Łodzi i regionu".

Bractwo Piwne kilkakrotnie miało możliwość współpracować z Marcinem Szymańskim. Podczas współorganizowanej przez Bractwo Piwne Biesiady Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim w sierpniu 2012 roku Marcin Szymański brał udział w towarzyszącej konferencji popularno-naukowej "290. rocznica nadania praw dla cechu piwowarów piotrkowskich".

Wygłosił wówczas dwa referaty: "Browarnictwo piotrkowskie na przełomie XIX i XX wieku w świetle zasobu Archiwum Państwowego w Łodzi" oraz "Nacjonalizacja browaru Franciszka Braulińskiego w Piotrkowie Trybunalskim w świetle materiałów archiwalnych z zasobu Archiwum Państwowego w Łodzi". Oba te wystąpienia opublikowane zostały w okolicznościowym wydawnictwie "Studia z dziejów piotrkowskiego browarnictwa od XVI do XX wieku".

Marcin Szymański był także uczestnikiem jednej ze współorganizowanych przez Bractwo Piwne edycji Łódzkiego Festiwalu Piwa Offbeer, podczas której prezentował książkę "Browary Łodzi i regionu".

Promowana przez Bractwo Piwne kultura piwa to m. in. historia piwowarstwa i browarnictwa. Dlatego każde nowe opracowanie z tej dziedziny jest dla nas cenne i dlatego zachęcamy do głosowania na książkę Marcina Szymańskiego - pozycję nr 7!