Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Giełda w Krasnymstawie

29.08.2006

Pierwszą Giełdę Birofilów w Krasnymstawie organizuje Bractwo Piwne. Towarzystwo Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne od dwóch lat jest Patronem Honorowym Chmielaków Krasnostawskich, od dwóch lat współorganizuje także Konsumencki Konkurs Piw. Kolejną propozycją, mającą uatrakcyjnić program Chmielaków i jeszcze wyraźniej zaznaczyć obecność Bractwa w Krasnymstawie jest właśnie Giełda Birofilów (09.09.2006).
Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów to przede wszystkim spotkanie przedstawicieli producentów piwa, producentów surowców i półproduktów przemysłu piwowarskiego oraz konsumentów piwa. Nigdy nie brakuje oczywiście samego piwa i atrakcji z nim związanych, jednak Chmielaki Krasnostawskie to przecież święto – stąd charakter radosnego festynu. Nie brak więc imprez sportowych rekreacyjnych czy kulturalnych. Stałym elementem jest kiermasz sztuki ludowej oraz giełda staroci.

W tym roku Towarzystwo Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne przygotowuje Giełdę Birofilów, a więc spotkanie kolekcjonerów wszystkiego, co ma z piwem związek i nadaje się do kolekcjonowania.

Mamy nadzieję, że mimo napiętego – zwłaszcza we wrześniu – kalendarza spotkań z piwem w roli głównej, Giełda zostanie przyjęta życzliwie i zaakceptowana. Wierzymy, że będzie to impreza cykliczna, na stałe obecna w Krasnymstawie.

Inicjatywa Bractwa Piwnego stosunkowo niedawno ujrzała światło dzienne, dlatego jest nam szczególnie miło, iż Giełda Birofilów w czasie Chmielaków Krasnostawskich została już ujęta w opracowanym na stronach portalu Browar.biz wykazie tego typu spotkań.

Pomysłodawcą sformalizowania spotkań kolekcjonerów piwnych akcesoriów w Krasnymstawie jest Sławomir Dana z Kręgu Łódzkiego Bractwa Piwnego. Należą mu się szczególne podziękowania za konsekwencję w przekonaniu Bractwa Piwnego do tego pomysłu, jak również za jego realizację

I Giełda Birofilów w Krasnymstawie:

09 września 2006 roku
godziny: 09.00 – 14.00
miejsce: Krasnostawski Dom Kultury (KDK), ul. Okrzei 10

Serdecznie zapraszamy!

Bractwo Piwne