Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

GAB markowy

23.02.2007

Swoistą interpretację określenia „piwa markowe” zaprezentowała PSS Społem „Jedność” z Częstochowy. Od kilku tygodni Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego prowadzi ze Spółdzielnią korespondencję w sprawie uzasadnienia odmowy sprzedaży piw z Browaru GAB. (Dotychczasową korespondencje publikujemy w artykule „Jedno zdanie za dużo”.) Przypomnijmy – PSS Społem „Jedność” wyjaśnia, że prowadzi sprzedaż „piw markowych”, a produkty Browaru GAB do takich się nie zaliczają. W kolejnym piśmie – odpowiedzi na protest Kręgu Częstochowskiego Bractwa Piwnego – znalazła się definicja „piw markowych” w rozumieniu PSS Społem „Jedność”.
Treść odpowiedzi Społem Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Jedność w Częstochowie, skierowanej do Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego:

„W odpowiedzi na pismo skierowane z Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego z dnia 08.02.2007r wyjaśniamy, że za piwa markowe uważamy piwa, które są oceniane przez specjalistów i nagradzane na różnych Targach Piwnych tak międzynarodowych jak i krajowych.
W ofercie Browar „GAB” nie przedstawia piw, które były szczególnie wyróżnione przez specjalistów.
W przeszłości „Społem” PSS „Jedność” w Częstochowie sprzedawało piwo z Browaru „GAB”, które nie cieszyło się popytem wśród klientów i zostało wyeliminowane przez znane marki.
W tej sytuacji ponownie podejmiemy rozmowy handlowe z Browarem „GAB” i po spełnieniu określonych warunków zostanie podjęta decyzja co do wprowadzenia na kilka sklepów.

Podpisano: Prezes Zarządu mgr Marek Wojtasik.”

Piwa Browaru GAB rzeczywiście nie były poddawane ocenom podczas odbywających się w Polsce profesjonalnych i konsumenckich konkursów piw. Co do wspomnianych wyżej „Targów Piwnych” – od kilku lat nie odbyła się w Polsce żadna tego typu impreza.
Tłumaczenie Prezesa Społem PSS „Jedność” świadczy po prostu o skromnej znajomości rynku piwnego. Nie byłoby potrzebne, gdyby nie wcześniejsze uzasadnienie (to o „piwach markowych”) odmowy przyjęcia do sieci sprzedaży piw Browaru GAB.
Cieszy natomiast deklaracja kontynuacji rozmów.

Opracowanie i komentarz: Bractwo Piwne