Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Flagowy produkt Pomorza

07.05.2004

Zadaliśmy pytanie Czytelnikom Dziennika Bałtyckiego oraz Internutom z jaki produktem powinno kojarzyć się Pomorze. Wiemy, że naszym rodakom i Europejczykom głównie kojarzymy się z plażą, z pejzażem ze stoczniowym dźwigiem w tle, bursztynem, kaszubskim haftem i tabaką. Wiemy jednak też, że Pomorze to także prężne firmy, których marki przebiły się na szeroki rynek. Który produkt mógłby być wymieniany jednym tchem z tabaką i bursztynem, jako ten typowo pomorski?
Zdecydowaliście Państwo, że Pomorskim TOP Produktem jest... Jarmark św. Dominika, który co roku ściąga do Trójmiasta tłumy turystów z całego świata. Drugie miejsce w naszym plebiscycie zajęła odzież robocza firmy Robod, a trzecie ryby mrożone Dal Pesca firmy Wilbo SA.
(...)
Równolegle z plebiscytem w "Dzienniku", trwało głosowanie na internetowy Top Produkt w serwisie www.naszemiasto.pl. W głosowaniu internautów wygrało piwo Amber. Na drugim miejscu znalazły się oleje Lotos, a na trzecim - tak jak w głównym plebiscycie - ryby mrożone Dal Pesca.
Skrót artykułu: Bractwo Piwne
Dziennik Bałtycki

Wioletta Kakowska