Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Film Żywca w TV

16.05.2006

Film zrealizowano przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technik filmowych z maksymalną dbałością o szczegóły i realia ukazywanych czasów.
Scenografia została zbudowana w skali niespotykanej wcześniej przy produkcjach reklamowych. W filmie zagrało ponad 400 statystów. Specjalnie na potrzeby filmu sprowadzono wyszukane kostiumy z europejskich magazynów m.in. z Londynu i Paryża. Wykorzystano łącznie ok. tysiąc strojów i elementów garderoby z różnych epok, włączając w to: buty, torebki, nakrycia głowy, paski i inne dodatki. Nad dbałością o szczegóły charakteryzacji czuwało 5 charakteryzatorów. Muzycznym motywem przewodnim filmu jest piosenka „The Man Called Adam” zespołu The Yachts.

Kampania potrwa kilka miesięcy, pokazywane będą różne długości spotów. Rozpoczął ją 90 - sekundowy film. Następnie widzowie zobaczą jego skróconą wersję. Oprócz TVP, kampania będzie emitowana w telewizji TVN oraz w Polsacie. Od 17 maja film będzie można obejrzeć także na stronie internetowej marki Żywiec.

Wprowadzeniu filmu reklamowego towarzyszą zapowiadające kampanie reklamowe. Przed premierą reklamy pojawiły się w prasie, radiu i Internecie. Przed emisją filmu ruszyła kampania outdoorowa na nośnikach systemowych oraz siatkach wielkoformatowych. Przekaz outdoorowy informuje dodatkowo o ponownym uzyskaniu nagrody Superbrands przez piwo Żywiec, a poprzez headline „Nic się nie zmieniło” nawiązuje do filmu.

Za stronę kreatywną kampanii odpowiada agencja reklamowa Just. Planowaniem i zakupem czasu antenowego oraz kampanią wspierającą zajął się dom mediowy Zenithmedia, a realizacją działań w mediach zewnętrznych firma MediaConcept.
MediaLink.pl

Maciej Kozielski