Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Festiwal Piwowary – relacja

03.05.2015
Festiwal Piwowary – relacja Festiwal Piwowary – relacja

Łódź, 15 04 2015. Druga edycja festiwalu Piwowary w Łodzi zakończona. Dobra pogoda, zróżnicowana oferta piw i ciekawe wykłady przyciągnęły wielu miłośników piwa do hali expo między 10 a 12 kwietnia.

Ponad 15 browarów oraz innych dostawców zapełniło halę Expo w Łodzi by pokazać piwa regionalne spragnionych nowości zwiedzającym. Pośród nich Browar Perła zaprezentował Portera, a na stoisku Browaru Kormoran można było skosztować Amerykański IPA (nagrodzone jako Piwo roku 2014 przez Bractwo Piwne).

 

Kolorowo się prezentowało stoisko browaru Cornelius oraz stoisko niedawno otwartego Browaru Bednary, które było mocno oblegane.  Równie ciekawie wyglądały kolekcje butelek oraz innych przedmiotów historycznych wystawionych przez Marka Suligę.

 

fot: Kazimierz Zalas

Oprócz samej degustacji na targach miały miejsce różne wykłady i warsztaty. Główną gwiazdą był Robert Makłowicz, który rozpowszechniał gotowanie potraw z piwem. Marek Suliga opowiadał o stylach piwnych i festiwalach piwnych na świecie. Także było można uczestniczyć w pokazach warzenia piwa oraz kursie kiperskim.

 

Z okazji spotkania Europejskiej Unii Konsumentów Piwa w Łodzi, prezentacje o piwach trapistów przedstawili delegaci z Belgii i Holandii, a o zmianach na rynku piwa w Irlandii opowiedzieli przedstawiciele stowarzyszenia Beoir.

 

Czas przyjdzie poczekać na następną edycję.

 

Piwu cześć,

Jan Lichota

 

Bractwo Piwne było partnerem edycji 2015.