Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Festiwal Piwa im. Jana Heweliusza

15.04.2005

Niemcy mają Octoberfest - święto piwa i piwoszy. Nieraz z zazdrością oglądaliśmy, jak się bawi Bawaria. Często tylko w telewizji. Teraz już nie musimy. Gdańsk dorobił się własnego Festiwalu Piwa.
Jest on największą propozycją na długi majowy weekend. Po raz pierwszy impreza nabierze tak dużego, międzynarodowego rozmachu. Gościć będziemy wystawców z Niemiec, Austrii i Belgii. Podobnie jak rodzime browary przyjadą oni z urządzeniami do produkcji piwa, ale też ze swoimi wyrobami. Kosztować je będzie można do woli.
- Impreza ma bowiem dwojaki charakter. Po pierwsze są to targi - w dosłownym tego słowa znaczeniu. Będzie więc można obejrzeć maszyny produkcyjne, technologie w browarnictwie, poznać strategię oraz marketing producentów piwa. Po wtóre targi są imprezą otwartą. Czekamy więc na degustatorów piwa i fanów dobrej muzyki, której podczas imprezy na pewno nie zabraknie - zapewnia Wanda Jaworska, zastępca dyrektora agencji Kontakt, która jest organizatorem przedsięwzięcia.
Wszystkich atrakcji festiwalu jeszcze nie znamy. Wiadomo natomiast, że gospodarzem imprezy rozpoczynającej się 30 kwietnia będzie znany satyryk Tadeusz Drozda. Na scenie zaprezentuje się wiele zespołów - muzyki tzw. "środka", czyli dla osób po 30. Coś dla siebie znajdą też młodsi. Atrakcje dla nich szykuje Browar Żywiec, który na terenie placu Zebrań Ludowych ustawi swój namiot.
"Dziennik Bałtycki" objął piwny festiwal patronatem. Już wkrótce na naszych łamach zdradzimy więcej smakowitych szczegółów dotyczących tego wydarzenia.
Dziennik Bałtycki

(MAR)