Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Dziś pikieta przeciwko zamknięciu browaru Brok w Koszalinie

06.03.2009

Browar w Koszalinie zostanie zamknięty. Taką decyzję podjął zarząd spółki Royal Unibrew Polska, do którego koszaliński browar należy. Dzisiaj przeciwko tej decyzji pod zakładem odbędzie się pikieta. Rozpocznie się o godz. 16 na ul. Spółdzielczej.

- Przesunęliśmy pikietę, która wcześniej była planowana na środę, bo chcieliśmy, aby wszystko było legalne. Teraz mamy pozwolenie z Urzędu Miasta. Będziemy stać pod zakładem z transparentami - mówi Mateusz Prus, mieszkaniec Koszalina, jeden z organizatorów pikiety. 

- Może uda się nam porozmawiać z prezesem i przekonać go, że browar w Koszalinie powinien zostać. A jak nie spotkamy się z nim, to zostawimy w firmie naszą petycję

Na plakacie, którym organizatorzy zachęcają innych od uczestnictwa w pikiecie napisali: 'Nie pozwól, aby symbol naszego miasta przestał istnieć. Jeśli nie godzisz się ze zwolnieniem 80 pracowników. Jeśli nie podoba Ci się, że nasze lokalne piwo produkowane będzie w Łomży i Jędrzejowie. Jeśli kochasz markę i zależy Ci na niej, pikietuj z nami."

Głos Koszaliński, GK24.pl