Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Dzień Św. Patryka w Łodzi

17.03.2006

Pewnie lepiej byłoby w Irlandii. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by świętować Dzień św. Patryka w Łodzi. Oto co przygotowały puby i knajpki:
* Irish Pub - tradycyjny Klub Irlandzki.

ul. Piotrkowska 77, (0-42) 630 23 88, www.irishpub.pl

Zaprasza na muzykę irlandzką na żywo, już od godz. 20 zagra The Reelium Trio. Na gości czekają też liczne konkursy i niespodzianki oraz barwione na zielono piwo. Można też wybrać tradycyjne irlandzkie piwo w cenie 14 zł za pół litrowy kufel (np. Guiness, Kilkenny).

* Zapiecek Oberża Folkowa

ul. Piotrkowska 43, 90-410 Łódź, tel. kom. 0 880 301 059, www.zapiecek.art.pl

Główne obchody Dnia św. Patryka zaplanowano na sobotę. O godz. 20 rozpocznie się koncert Dullahan. Zespół powstał w ubiegłym roku na festiwalu celtyckim w Będzinie. Twórczość Dullahan jest wypadkową muzycznych fascynacji, opartych głównie na celtyckim obszarze kulturowym. Na repertuar składają się aranżowane tradycyjne melodie taneczne z Irlandii i Szkocji - Jigi, Reele, Slip Jigi, Hornpipe'y, Airy z typowymi instrumentami dla tych regionów - fletami, skrzypcami.

* Keja-Pub -artystyczna przystań

ul. Kopernika 46, 90-552 Łódź, www.keja.ekk.pl

Już od godz. 17 zaprasza na warsztaty tańca irlandzkiego. Wstęp wolny, każdy może spróbować swoich sił. Będzie też można obejrzeć występ grupy tanecznej Feirin. Po godz. 20 zaplanowano projekcję filmu "Lord of the dance". Nie zabraknie też irlandzkiego piwa Guiness. To nie koniec dobrej zabawy bo w niedzielę będzie koncert muzyki irlandzkiej na żywo w wykonaniu zespołu Fun Glass.

* Gniazdo Piratów

ul. Wólczańska 44/50, tel. (0-42) 632-66-84, www.gniazdopiratow.com.pl

Zaprasza do zabawy przy dźwiękach zespołu Shamrock, jednego z najlepszych polskich zespołów wykonujących muzykę celtycką. Początek koncertu o godz. 22, wstęp 5 zł.

Gazeta Wyborcza

oprac. anpio