Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Dwustulatek z Roztocza

01.02.2006

Medal i dyplom związane z nadaniem tytułu Piwo Roku 2005 prezes Perły Browarów Lubelskich SA Grażyna Łojko odebrała z nieskrywaną radością, ale oczywiście bez większego zaskoczenia. Zaskoczeniem był fakt, że to nie jedyne trofea, po jakie delegacja browaru z Lublina przyjechała do Łodzi.
Podczas wieczoru poświęconemu nadaniu tytułu Piwo Roku 2005 piwu Perła Mocna z Lublina (28.01.2006) przedstawiciele Kapituły Bractwa Piwnego przekazali w imieniu całego stowarzyszenia życzenia dla Browaru w Zwierzyńcu. Właśnie w styczniu skończył on dwieście lat.

Okolicznościowy dyplom z tej okazji to grawerowana tabliczka umocowana na deseczce. Dyplom przygotował Krąg Lokalny Bractwa Piwnego w Częstochowie.

Istniejący od 1806 roku malowniczo położony Browar w Zwierzyńcu wchodzi w skład Perły Browarów Lubelskich SA. Na początku swojego istnienia zasłynął produkcją angielskiego portera, obecnie kojarzony jest przede wszystkim z markami: Zwierzyniec Pils i Carmell. Browar w Lublinie, czyli centrala, do której należy zwierzyniecki zakład – jest czterdzieści lat młodszy.

Bractwo Piwne